Estetik Cerrah Op.Dr Cenk Tokat popo estetiği

Ana Sayfa Dr.Cenk Tokat Estetik Cerrahi Ameliyatsız Estetik
Estetik Ücretleri Muayenehane İletişim Aesthetic Surgery
Estetik ameliyatlar

Göz kapağı estetiği

Kaş kaldırma

Alın germe

Yüz germe

Kulak estetiği

Burun estetiği

Dudak estetiği

Çene estetiği

Göğüs büyütme

Göğüs dikleştirme

Göğüs küçültme

Jinekomasti

Karın germe

Liposuction

Kol estetiği

Popo estetiği

Bacak estetiği

Kombine ameliyatlar

Botoks uygulamaları

Dolgu uygulamaları

İz düzeltme

Ben alımı

 

Popo kalça estetiği

Popo protezi ameliyatı

Popo ve kalça bölgesi, genetik altyapısının etkisiyle ilerleyen yaş, aşırı kilo alıp verme sonrası derinin elastikiyetini kaybederek fazlalaşmasıyla, tercih edilen arkaya doğru çıkık yuvarlak estetik formunu kaybeder. Buda aşırı yağlanmış veya basık, sarkık, uzun bir popo oluşumuyla vücudun alt-üst oranlarını bozan görünüm meydana getirir. Doğru beslenme, bakım vede egzersizlerle düzelme sağlanamaz ise popo kalça bölgesindeki sorunun tipine göre değişik tedavi seçenekleri uygulanabilir. Bu amaçla kalça popo dikleştirme estetiği (buttock lift), liposuction, popoya yağ dokusu enjeksiyonu Brazilian Butt Lift BBL, popo protezi estetiği (gluteal implant), kullanılabilmektedir. İstenilen kalça şeklini elde etmek için bu estetik ameliyatlar tek başına veya birlikte uygulanabilir.

Popo kaldırma ameliyatı

Kalça dikleştirme estetiği ilerleyen yaş, aşırı kilo alıp verme sonrası elastikiyetini kaybederek sarkan kalçanın, üst kısmından kesilerle girilerek alttan serbestlenip yukarı çekilerek fazla cilt vede yağın alınması şeklinde uygulanır. İzler iç çamaşırı altında saklanacak şekilde planlanır. Popo protezi estetiği, sarkıklığı olmayıp o bölgeye hacim kazandırmak amacıyla 4-5 cm kadar kesilerden girilerek popo kasların arasına silikon protezlerin yerleştirilmesi şeklinde uygulanır. Hacim kazandırmak için yapılabilecek diğer yöntem ise yağ enjeksiyonu uygulamalarıdır. Kişinin kendisinden alınan yağın veya doku kokteylinin uygulanması basit estetik cerrahi prosedür olarak yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. İşlemin başarılı olması için doku enjeksiyonunun 2-3 seans tekrarlanması gerekebilmektedir, çünkü verilen yağ dokusunun %50-70’i ilk birkaç haftalık dönemde erimektedir. Kalan miktara göre tekrarlanan enjeksiyonla kalıcı dolgunluk sağlanabilmektedir.

Popo kaldırma estetiği için ideal adaylar, göreceli olarak iyi vücut ölçüsüne sahip olan, ancak kalça bölgesinde egzersiz, diyetle düzeltemedikleri gevşek deriye, fazla yağ dokusuna sahip bireylerdir. Kalça dikleştirme ameliyatı diyet yaparak fazla miktarda kilo kaybetmeyi düşünen hastalarda ertelenmelidir. Liposuction yöntemiyle yağ alınması veya diğer estetik müdahaleler de gereğinde bu işleme ek olarak önerilebilmektedir.

Tüm cerrahi girişimlerde olduğu gibi popo estetiği de ameliyata; anesteziye ait riskler taşır. Bu işlem sonrasında görülebilecek özel riskler içinde yara yeri enfeksiyonu, popo bölgesinde kan veya vücut sıvısı birikimi, kan pıhtı atması, kötü yara iyileşmesi sayılabilir. Estetik cerrahınızın uyarı önerilerini dinleyerek, riskleri arttırma ihtimali olan mevcut başka sistemik hastalıklarınızla (kalp - akciğer – böbrek hst, diyabet vs) ilgili doktorların da önerilerini alarak riskleri göz ardı edecek kadar azaltabilirsiniz.

İlk muayenede adayın sağlığı, kalça arka kısımdaki yağ dokusunun miktarı, sarkıklığın derecesi, deri kalitesi değerlendirilir, sigara kullanıp kullanmadığı, herhangi ilaç yada tedavi alıp almadığı mutlaka sorgulanır. Aday ameliyattan beklentilerini açıkça bildirmeli, estetik cerrah ta yapılacak müdahale, alternatif yöntemler hakkında detaylı bilgi vermelidir. Ayrıca ameliyatın kalacak izi hakkında adaya detaylı bilgi verilir. İz, tüm ameliyatlarda olduğu gibi genişlik ve kabarıklık açısından kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kalça bölgesinde popo kıvrımlarının üst kısımlarında, iç çamaşırıyla gizlenebilen izdir. Yine bu sırada ameliyatta kullanılacak anestezi, yapılacağı hastane, maliyeti anlatılır. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de sosyal güvence kurumlarınca karşılanmamaktadır.

Kalça estetiği öncesi yeme-içme alışkanlığından, sigara kullanımına ve kaçınılacak ilaçlara kadar birçok öneride bulunulur.

· Sigara içen kişiler ameliyattan en azından iki-dört hafta öncesinde sigara içimini kesmeli, ve ameliyattan iki hafta sonrasına kadar kullanmamalıdır.

· Ameliyat öncesi aşırı güneşlenilmemeli, katı diyete başlanılmamalıdır, çünkü her ikisi de iyileşmeyi olumsuz etkileyecektir.

· Eğer soğuk algınlığı veya başka enfeksiyon durumu da söz konusu olursa bu durumda ameliyat ertelenecektir.

.  Aspirin, E vitamini içeren ilaçların kullanımı birsüre bırakılmalıdır.

Kalça dikleştirme estetiği genel anestezi veya uygun adaylarda sırttan iğneyle uyuşturularak uyanık olarak da yapılabilir. İşlem, yapılan müdahalenin büyüklüğüne bağlı olarak genellikle 2-3 saat arasında sürmektedir. Popo kıvrımlarının üst kısımlarını birleştiren kesiyle girilip deri deri altı yağ dokusu, alttaki kas dokusundan serbestlenip yukarı doğru çekilip fazlalık çıkarılır. Boşluğa doku iyileşme sıvıları vede kanı çekmek üzere drenler yerleştirilip estetik dikişler uygulanıp pansumanla kapatılır. Bazen bu işlem sırasında popo protezi yerleştirilebilir, veya bölgeye önceden alınan yağ enjekte edilerek daha estetik dolgunluk sağlanabilir. Protez ise her iki popo kıvrımının ortada birleştiği bölgeden 4-5 cm lik kesilerle girilerek kasların içinde oluşturulan cebe silikon popo protezi yerleştirildikten sonra kesiler dikilir, pansumanları yapılıp estetik ameliyat sonlandırılmaktadır.

Popo estetiği ardından ilk günlerde o bölgelerde ağızdan alınan ağrı kesicilerle giderilebilen ağrı rahatsızlık olabilir. Popo protezi estetiği ameliyatı sırasında yerleştirilen drenler genellikle 1.-3. günlerde çıkarılmaktadır. Bir hafta kadar yüz üstü yatmak gerekir. 3 haftaya kadar da korse giyilecektir. 7 gün istirahatın ardından yıkanma, düz yatma mümkün olacaktır. Bu andan itibaren günlük sosyal aktivitelere dönüş olasıdır.  Ağır sportif faaliyetlere başlamak için birkaç ay beklenecektir.

Ana sayfa Yukarı Estetik cerrahi İletişim
 

 

 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgi, yorum ve resimler, bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması yasaktır.    Bu sitenin son güncelleştirilme tarihi 13/01/18 izmir

favicon estetik ameliyatlar