Estetik Cerrah Op.Dr Cenk Tokat botoks

Ana Sayfa Dr.Cenk Tokat Estetik Cerrahi Ameliyatsız Estetik
Estetik Ücretleri Muayenehane İletişim Aesthetic Surgery
Estetik ameliyatlar

Göz kapağı estetiği

Kaş kaldırma

Alın germe

Yüz germe

Kulak estetiği

Burun estetiği

Dudak estetiği

Çene estetiği

Göğüs büyütme

Göğüs dikleştirme

Göğüs küçültme

Jinekomasti

Karın germe

Liposuction

Kol estetiği

Popo estetiği

Bacak estetiği

Kombine ameliyatlar

Botoks uygulamaları

Dolgu uygulamaları

İz düzeltme

Ben alımı

 

Kırışıklık tedavisi

Botoks uygulamaları ile kırışıklıklar ve aşırı terlemenin giderilmesi

Botoks

Botoks, Botulismus bakterisinden elde edilen ve sinirin kası uyarmasını engelleyen bir toksindir. Tıpta genelde istemsiz kas kasılmalarını engellemek için botoks kullanılmaktadır. Estetik cerrahide de botoks başarıyla uygulanmakta ve iyi sonuçlar vermektedir.

Yüzde oluşan kırışıklıklarda en önemli pay, her duygulanımda ve ifadede kullanıldıkları için mimik kaslarına aittir. Özellikle henüz doku sarkmalarının başlamadığı erken dönemde, sadece mimik kaslarının aktif kullanımında kırışıklıklar görünür haldedir. Bu dönemde botoks uygulanması, mimik kaslarını geçici olarak gevşeterek neden oldukları kırışıklıkları düzeltir veya oluşumunu engeller.

Botoks uygulaması sıklıkla kaş çatıklığı ve kaşlar arasındaki çizgiyi gidermek için her iki kaş arasındaki ve göz kenarlarındaki ince kırışıklıkları gidermek için her iki göz kenarlarındaki mimik kaslarına yapılır. Ayrıca alın çizgileri için de etkilidir. Dudak kenarları ve boyundaki kırışıklıklar için de kullanılabilir, ancak üst bölgeler kadar etkili değildir. Doğru uygulama ile kaş kenarlarında hafif yükselme ile daha dinç bir görünüm elde edilir.

Tıbbi amaçlı üretilen en ince iğnelerle uygulanır. Uygulamadan sonra iğne giriş yerlerinde çok yakından belli olabilen minik morluk ve şişlikler olabilir, ancak bunlar 1-2 günde tamamen geçer.

Botoksun kasın içinde etkili olabilmesi için 1 hafta geçmesi gereklidir. Etki süresi 4-5 aydır. Bu nedenle 6. ayda tekrarlanması gereklidir. Tekrarlayan botoks enjeksiyonlarında kas uzun süreli kullanılmamaya bağlı zayıflayacağından hem kırışıklık yapma gücü azalacak hem de ilacın yeniden yapılması için gereken süre uzayacaktır. Ayrıca etkili olduğu süre içinde kas çalışmadığı için, kasa bağlı kırışıklık etkisi olmayacak ve deri yaşlanması önemli ölçüde yavaşlayacaktır.

Botox uygulaması

Botox uygulamasının etkili olması için mutlaka ilacın kas içine verilmesi gereklidir. Bunu da ancak yüzün her bölgesinin yapısını, kasların hangi derinlikte olduğunu ve nereden nereye uzandığını yaptığı ameliyatlar nedeniyle çok iyi bilen estetik cerrahi hekimleri tam olarak başarabilir. Birçok estetik merkezinde bu uygulama yapılmaktadır. Uzman hekim olmayan kişilerin elinde göz kapağını düşüklüğü, kaşın anormal kalkması, maske yüz ve kaş düşüklüğü riskleri vardır. Bununla birlikte en kötü görünüm de bile sorun 4-6 ayda kendiliğinden düzelecektir.

Terleme normal bir fonksiyondur ancak fazla sosyal bir sorun olan aşırı terleme de botoks ile engellenebilmektedir. Öncelikle aşırı terlemeye neden olabilecek diğer tıbbi sorunlar irdelenmelidir. Ter bezlerine gelen sinirsel uyarıların botoks uygulaması ile önlenmesi terleme aktivitesini önlemektedir. Bu sayede aşırı koltuk altı, el ayası ve ayak tabanı terlemesi giderilebilmektedir. Etkinlik ise ortalama 5-6 ay civarındadır.

Botoks ayrıca migren tedavisinde de kullanılmaktadır. Migren atağına neden olan sinir-kas mekanizması botoks ile bloke edilerek 5-6 ay süre için ataklar durdurulabilmektedir.

Ana sayfa Yukarı Ameliyatsız estetik İletişim
 

 

 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgi, yorum ve resimler, bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması yasaktır.    Bu sitenin son güncelleştirilme tarihi 13/01/18 izmir

favicon estetik ameliyatlar