Estetik Cerrah Op.Dr Cenk Tokat kol germe

Ana Sayfa Dr.Cenk Tokat Estetik Cerrahi Ameliyatsız Estetik
Estetik Ücretleri Muayenehane İletişim Aesthetic Surgery
Estetik ameliyatlar

Göz kapağı estetiği

Kaş kaldırma

Alın germe

Yüz germe

Kulak estetiği

Burun estetiği

Dudak estetiği

Çene estetiği

Göğüs büyütme

Göğüs dikleştirme

Göğüs küçültme

Jinekomasti

Karın germe

Liposuction

Kol estetiği

Popo estetiği

Bacak estetiği

Kombine ameliyatlar

Botoks uygulamaları

Dolgu uygulamaları

İz düzeltme

Ben alımı

 

Kol germe ve el estetiği

Kol germe

Kol germe ameliyatı (arm lift)  ilerleyen yaş ve aşırı kilo alıp verme sonrası elastikiyetini kaybederek sarkan kol iç kısımlarındaki derinin altındaki yağ dokusu ile birlikte çıkarılması, ve üst kolun sıkılaştırılmasını içeren bir girişimdir. Burada diğer estetik ameliyatlardan en önemli fark, kalacak izin giysiler ile saklanması zor olan bir iz olabileceğidir.

Kol germe estetiği için ideal adaylar, göreceli olarak iyi bir vücut ölçüsüne sahip olan, ancak kol iç yüzlerinde egzersiz ve diyet ile düzeltemedikleri gevşek bir deriye ve fazla yağ dokusuna sahip bireylerdir. kol germe ameliyatı diyet yaparak fazla miktarda kilo kaybetmeyi düşünen hastalarda ertelenmelidir. Liposuction ile yağ alınması veya diğer estetik müdahaleler de gereğinde bu işleme ek olarak önerilebilmektedir.

Tüm cerrahi girişimlerde olduğu gibi kol estetiğinde de ameliyata ve anesteziye ait riskler bulunmaktadır. Bu ameliyat sonrasında görülebilecek özel riskler arasında yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi, kan pıhtı atması ve kötü yara iyileşmesi sayılabilir. Estetik cerrahınızın uyarı ve önerilerini dinleyerek, bu riskleri arttırma ihtimali olan mevcut başka sistemik hastalıklarınızla (kalp - akciğer – böbrek hst., diyabet vs) ilgili doktorların da önerilerini alarak bu riskleri göz ardı edecek kadar azaltabilirsiniz.

İlk muayenede adayın sağlığı, koldaki yağ dokusunun miktarı, sarkıklığın derecesi ve deri kalitesi değerlendirilir, sigara kullanıp kullanmadığı, herhangi bir ilaç veya tedavi alıp almadığı mutlaka sorgulanır. Aday ameliyattan beklentilerini açıkça bildirmeli, estetik cerrah ta yapılacak müdahale ve alternatif yöntemler hakkında detaylı bilgi vermelidir. Ayrıca kalacak ameliyat izi hakkında adaya detaylı bilgi verilir. Bu iz, tüm ameliyatlarda olduğu gibi genişlik ve kabarıklık açısından kişiden kişiye değişiklik gösterir. Koltuk altı bölgesinden dirsek iç çıkıntısına doğru uzanan,  genellikle de kolun gövdeye bakan iç yüzünde bir iz kalır. Yine bu sırada ameliyatta kullanılacak anestezi, yapılacağı hastane ve maliyeti anlatılır. Ameliyat öncesi yeme-içme alışkanlığından, sigara kullanımına ve kaçınılacak ilaçlara kadar birçok öneride bulunulur.

Kol germe ameliyatı

Kol germe estetiği genel anestezi veya uygun adaylarda koltuk altından iğne ile uyuşturularak ve uyanık olarak da yapılabilir. Ameliyat, yapılan müdahalenin büyüklüğüne bağlı olarak genellikle 1-2 saat arasında sürmektedir. Koltuk altı bölgesinden dirsek iç çıkıntısına doğru uzanan,  genellikle de kolun iç yüzünde, problemin fazlalığına bağlı olarak aşağı doğru inen elips şeklinde bir kesi ile girilerek fazla deri ve deri altı yağ dokusunu kol kaslarının üzerinden tamamen çıkartılır. Bunun ardından çevre deri ve deri altı dokular biraz serbestleştirilir. Ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimini önlemek için drenler yerleştirildikten sonra kesiler orta hatta birleştirilip dikilir ve pansumanları yapılıp ameliyat sonlandırılmaktadır.

Kol germe ameliyatından sonraki ilk günlerde o bölgelerde ağızdan alınan ağrı kesicilerle giderilebilen ağrı ve rahatsızlık olabilir. Ameliyat sırasında yerleştirilen drenler genellikle 1.-3. günlerde çıkarılmaktadır. Kol estetiği sonrası ilk akşam hastanede geçirildikten sonraki gün hasta evine gidebilir, Hasta önceki durumuna göre ilk 3-7 gün kolları yükseltilerek istirahat eder. Bu sürenin ardından yıkanma ve düz yatma mümkün olacaktır. Bu andan itibaren günlük sosyal aktivitelere dönüş olasıdır.  Ağır sportif faaliyetlere başlamak için birkaç ay beklenecektir. Ciddi sorunları olanlarda dramatik düzelme sağlayan kol germe estetiğinde bilinmesi gereken en önemli nokta, kol iç yüzünde kalacak olan izin bazen kısa kollu kıyafetlerle saklanamayacak olabilmesidir.

El estetiği

El estetiği  geçen yılların ellerde bıraktığı yıpratıcı etkiyi gidermek amacıyla yapılır. İncelen deri ve deri altı doku nedeniyle belirginleşen damarlar, güneş ve diğer çevresel etkenlere karşı direncini kaybeden ciltte oluşan lekeler ve cansız görünümün el estetiğinde hedeftir. Ellere dolgunluk verip damar belirginliğini azaltmak için en çok tercih edilen yöntemler yağ enjeksiyonudur.

Yağ enjeksiyonu vücudun çeşitli yerlerinde kaybolan hacmi yenilemede en çok tercih edilen yöntemdir. Doğal bir yerine koyma maddesidir. Yağ dokusunun enjeksiyonunun tek dezavantajı, 2-3 seans tekrarlanması gerekebilmektedir,  çünkü verilen yağ dokusunun %50-70’i o bölgede yeniden kan dolaşımı kazanana kadar erimektedir. Kalan miktara göre tekrarlanan enjeksiyonla kalıcı dolgunluk sağlanabilmektedir. Karın veya diğer bölgelerden alınan yağ dokusu ellerde deri altına, küçük deliklerden enjekte edilir. Erime fazlalığı nedeniyle normalden biraz daha fazla dolgu yapılabilir, bir de ödem eklenmesi nedeniyle biraz fazla şişme olabilir. Bu şişlik 1-2 hafta içinde gerileyecektir.  El cildinin gençleştirilmesi içinde kimyasal veya lazer soyma işlemleri uygulanabilir.

Ana sayfa Yukarı Estetik cerrahi İletişim
 

 

 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgi, yorum ve resimler, bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması yasaktır.    Bu sitenin son güncelleştirilme tarihi 13/01/18 izmir      

favicon estetik ameliyatlar