Estetik Cerrah Op.Dr Cenk Tokat alın germe

Ana Sayfa Dr.Cenk Tokat Estetik Cerrahi Ameliyatsız Estetik
Estetik Ücretleri Muayenehane İletişim Aesthetic Surgery
Estetik ameliyatlar

Göz kapağı estetiği

Kaş kaldırma

Alın germe

Yüz germe

Kulak estetiği

Burun estetiği

Dudak estetiği

Çene estetiği

Göğüs büyütme

Göğüs dikleştirme

Göğüs küçültme

Jinekomasti

Karın germe

Liposuction

Kol estetiği

Popo estetiği

Bacak estetiği

Kombine ameliyatlar

Botoks uygulamaları

Dolgu uygulamaları

İz düzeltme

Ben alımı

 

Yüz gençleştirme

Alın germe estetiği

Alın germe genellikle birlikte yapıldığı kaş kaldırma ameliyatları ile kişiye yorgun, kızgın hatta üzgün ifade veren alın çizgileri  kırışıklıkları giderilip, estetik açıdan mutsuz eden alın düzeltilebilir.

Alın germe ameliyatının  nasıl bir değişim yaratacağını anlayabilmeniz için ayna karşısında her iki elinizle alın kenarlarını, kaş bölgesini yukarı doğru kaldırınız. Bu işlem yaklaşık olarak bu germe ameliyatının sonucu hakkında size bilgi verecektir.

Alın germe ameliyatı yaşlanmanın görünen etkilerini azaltmak amacıyla genellikle 40 ila 60 yaş arası gruba uygulanır. Ancak, hangi yaşta olursa olsun stres yada mimik aktivitesine bağlı olarak derin çizgiler yada kırışıklık gelişmiş olan kaşları düşmüş olan herkes bu ameliyattan yarar görebilir.

Alın germe ameliyatı

Alın germe işlemi genellikle yüz germe ameliyatıyla birlikte, yüzün genel görünümünü düzeltmek amacıyla yapılır. Üst göz kapağı estetiği, özellikle üst göz kapağında aşırı deri sarkması olan hastalarda aynı anda uygulanabilir. Bazı durumlarda üst göz kapağı estetiğine ihtiyacı olduğu düşünen hastalar alın germe işleminden daha çok fayda görebilirler.

Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi alın germe ameliyatı sonrasında da komplikasyonlar görülebilir, ancak tecrübeli bir estetik cerrahın elinde göz ardı edilebilecek kadar nadirdir. Kaşı kaldırma görevine sahip sinirler tek yada çift taraflı olarak hasar görebilir. Bu durumda kaş kaldırma yeteneği kaybolabilir, sorunun düzeltilmesi için ek ameliyatlar gerekebilir.

Ameliyat izinin genişlemesi de görülebilir. Bu problem iz düzeltme müdahalesi gerektirebilir. Ayrıca bazı hastalarda ameliyat izinin çevresinde saç kaybı görülebilir. Özellikle klasik alın germe ameliyatı sonrası deri kesisi hattında yada hemen ilerisinde his kaybı sık görülür. Bu sorun genellikle geçicidir ancak nadiren kalıcı olabilir. Enfeksiyon ve kanamada olası komplikasyonlar arasındadır.

Endoskopik alın germe işlemi sırasında beklenmedik bir komplikasyon görüldüğünde endoskopik yaklaşımı bırakılıp klasik açık ameliyat şekline geçilmesi gerekebilir. Bu durumda yara izi biraz daha geniş olacak, iyileşme süresi uzayacaktır.

Muayene sırasında yüksek tansiyon, kan pıhtılaşma problemleri, yara izlerinin genişleme eğilimi gibi ameliyat sırasında veya sonrasında problem yaratacak tıbbi durumlar hakkında sorular sorulur. Sigara, aspirin ve diğer kanama bozukluğu yapan ilaçların kullanımı sorgulanır. Bu maddelerin kullanımından kaçınma konusundaki önerilerin dikkate alınması ameliyat sırasında ve sonrasında iyileşmeyi olumlu etkileyecektir.

Alın germe estetiği genel veya lokal anestezi ile sedasyon kombinasyonu altında uygulanabilir. Alın germe işlemi iki farklı şekilde yapılabilmektedir, burada seçim adayın durumuna, hangi teknikten daha çok fayda göreceğine dair estetik cerrahın önerisiyle yapılır.

Açık Alın Germe Ameliyatı: Koronal veya “taç” olarak tarif edilebilecek deri kesisi kullanılır, yaklaşık olarak kulak seviyesinden başlayıp saç çizgisinin birkaç cm gerisinden alına ilerleyen ve diğer kulak üzerinde sonlanan bir deri kesisidir. Deri kesisi saçlı deri içine saklandığından, oluşacak iz görülmeyecektir. Bazı hastalarda kesi alının daha çok açılmasını önlemek amacıyla hemen saç-deri sınırına yerleştirilebilir. Saçların alına dökülür şekilde taranmasıyla bu tip izleri saklanabilir.

Deri kesisi yapıldıktan sonra alın derisi dikkatlice şekilde kaldırılır, bu sayede alttaki dokular çıkartılıp alın kasları serbestleştirilebilir. Aynı anda kaşlar kaldırılıp deri kesisi sınırındaki fazlalık deri çıkartılarak daha yumuşak ve genç görünüm elde edilir. Deri kesisi ameliyat bitiminde dikilir, pansumanla kapatılıp bandajla sarılır.

Endoskopik Alın Germe Ameliyatı: Endoskopik alın germe işleminde iki santimetreden daha az dört yada beş adet saçlı derisi kesisi yapılır. Televizyon ekranına bağlı kalem benzeri bir kamera olan endoskop cihazı kesilerden sokularak derialtı doku ve kasların görülmesi sağlanır. Diğer kesiden yerleştirilen farklı aletlerle alın derisi kaldırılır, kas dokusu ve derialtı dokusu düzenlenerek daha düz bir alın görünümü elde edilir. Kaşlar aynı zamanda kaldırılıp yüksek pozisyonda dikişler yardımıyla deri altına tespit edilebilir veya saç çizgisinin hemen gerisine geçici olarak yerleştirilen cerrahi vidalara bu dikişler asılabilir. Deri kesisi ameliyat bitiminde dikilir ve pansumanla kapatılıp bandajla sarılır.

Ameliyat bölgesinde hafif ağrı vede uyuşukluk görülür, bu şikayetler endoskopik yöntemde daha azdır. Ağrı kesici tabletlerle kolayca kontrol edilebilir. Alın ve yüzde şişlik oluşabilir, giderilmesi için ilk günlerde başın yüksekte tutularak yatılması önerilir. Cerrahi dikişlerin tamamı bazen iki aşamada olmak üzere iki hafta içinde alınacaktır.

Anesteziye bağlı olarak ilk bir iki gün yorgunluk hissi olabilir, bu süre sonunda aşırı eforlar haricinde günlük aktivitelere dönmek mümkündür. Hafif şişlikler ve morluklar makyajla kamufle edilebilir. Spor, eğilme, ağır ev işi, cinsel ilişki gibi kan basıncını arttıran yoğun fiziksel aktivitelerden birkaç hafta boyunca kaçınmak gerekmektedir. Birkaç ay boyunca Aşırı sıcak yada güneşe maruziyetten kaçınmak yerinde olacaktır.

Ana sayfa Yukarı Estetik cerrahi İletişim
 

 

 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgi, yorum ve resimler, bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması yasaktır.    Bu sitenin son güncelleştirilme tarihi 13/01/18 izmir

favicon estetik ameliyatlar