Estetik Cerrah Op.Dr Cenk Tokat izmir

Ana Sayfa Dr.Cenk Tokat Estetik Cerrahi Ameliyatsız Estetik
Estetik Ücretleri Muayenehane İletişim Aesthetic Surgery
Estetik ameliyatlar

Göz kapağı estetiği

Kaş kaldırma

Alın germe

Yüz germe

Kulak estetiği

Burun estetiği

Dudak estetiği

Çene estetiği

Göğüs büyütme

Göğüs dikleştirme

Göğüs küçültme

Jinekomasti

Karın germe

Liposuction

Kol estetiği

Popo estetiği

Bacak estetiği

Kombine ameliyatlar

Botoks uygulamaları

Dolgu uygulamaları

İz düzeltme

Ben alımı

 

Yüz gençleştirme

Kaş kaldırma estetiği

Kaşlar yerçekimi etkisiyle yada yaşın ilerlemesiyle dokularda oluşan gevşeme ile birlikte normal pozisyonundan daha aşağı doğru sarkabilir. Bu sarkma sonucunda yüzde yorgun, üzgün yada başka istenmeyen ifadeler oluşabilir. Bunlar dışında bazı hastalıklara bağlı olarak da kaşlarda sarkma görülebilir. Bunlar arasında, yüz felci, tümörler sayılabilir. Bazı ileri durumlarda hastanın görüşünü engelleyecek derecede sarkma olabilir. Hafif durumlarda botoks uygulaması ile kaşta yükselme sağlanabilir, ileri durumlarda ise cerrahi girişimler gerekir.

Kaş kaldırma estetiği, üst yüz yada alın germe ameliyatı ile birlikte, blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ameliyatı ile birlikte yada tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir.

Hafif kaş sarkmasında botoks uygulamaları yeterli olabilmektedir.

Kaşlarda herhangi bir sarkma söz konusu olmayıp sadece dış kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemine gerek yoktur.

Kaş kaldırma ameliyatı

Bu estetik ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Estetik girişim, saçların arasından yapılan birkaç santimlik kesi veya birkaç iğne deliği içinden girilerek kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması şeklinde yapılır. İşlem planlanan estetiğin tipine göre 30-60 dakika kadar sürer.

Kaş kaldırma estetiği sonrasında rahatsızlık verecek derecede ağrı oluşmaz, kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Sadece ilk günlerde askıya bağlı gerginlik ve aşağı doğru zorlamada sızlama hissedilebilir.

Ameliyatı takiben 2 gün sonra banyo yapılabilir. Ameliyat, saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve görünmez.

 
Ana sayfa Yukarı Estetik cerrahi İletişim
 

 

 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgi, yorum ve resimler, bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması yasaktır.    Bu sitenin son güncelleştirilme tarihi 13/01/18 izmir

favicon estetik ameliyatlar