Estetik Cerrah Op.Dr Cenk Tokat çene estetiği

Ana Sayfa Dr.Cenk Tokat Estetik Cerrahi Ameliyatsız Estetik
Estetik Ücretleri Muayenehane İletişim Aesthetic Surgery
Estetik ameliyatlar

Göz kapağı estetiği

Kaş kaldırma

Alın germe

Yüz germe

Kulak estetiği

Burun estetiği

Dudak estetiği

Çene estetiği

Göğüs büyütme

Göğüs dikleştirme

Göğüs küçültme

Jinekomasti

Karın germe

Liposuction

Kol estetiği

Popo estetiği

Bacak estetiği

Kombine ameliyatlar

Botoks uygulamaları

Dolgu uygulamaları

İz düzeltme

Ben alımı

 

Profil estetiği

Çene ucu estetiği elmacık kemiği estetiği

Çene estetiği

Çene estetiği, çenenin yüzle orantılarını düzeltmek amacıyla yapılan bir grup işlemi içerir. Çene kemiklerinde ciddi deformasyon ile beraber ısırma problemleri de varsa ortodontik tedavi, ortognatik cerrahi denen komplike uzun tedavi sürecini gerektirebilir. Hafif eksiklik durumunda çene ucu protezi ile büyütme, hafif fazlalık durumunda ise kemik törpüleme uygulanarak yüz profil estetiği düzeltilmektedir (genioplasty).

Çene ucunun küçük olması göreceli olarak daha sık rastlanan bir durumdur. Hafif sorunlarda çene ucu estetiği ile, ileri düzeyli sorunlarda kemiğin kesilerek ilerletilmesi şeklinde  düzeltilir. Bu çene ucundaki ilerleme hem boyun altındaki yumuşak doku vede derinin daha gergin durmasını sağlar, hem de yüzün profil oranlarını düzeltir.

Çene ucu estetiği sonrası komplikasyonlar nadiren ortaya çıkar vede genelde küçük sorunlardır. Estetik ameliyat sonrası birkaç gün sürebilen şişlikler, iyileşme aşamasında hafif asimetriler gibi komplikasyonlar genellikle hastayı çok rahatsız etmezler. Ancak yine de enfeksiyon yada anesteziye karşı reaksiyon gibi problemlerin görülme olasılıkları göz ardı edilmemelidir.

İlk muayene sırasında kapaklardaki çene - yüz oranları, dişlerle ilgili ortognatik sorunların varlığı, yüzün genel gelişim özellikleri değerlendirilir. Gerekirse radyolojik incelemeler yapılır. Adayın beklentileri, mevcut tıbbi durumu, ilaç sigara kullanımı sorgulanır. Sigara gibi bazı maddelerin, bazı gıdaların, ilaçların alımının önerilen süreçte kesilmesi iyileşmeyi olumlu etkileyecektir.

Çene ucu estetiği lokal sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilir, çene altından veya ağız içinden yapılan kesiden girilerek protez yerleştirilir, yada fazla kemik törpülenir. Lokal anesteziyle sedasyon kombinasyonu sayesinde dokunma hissine rağmen uyanık, rahatlamış bir şekilde, fakat cerrahi alanı uyuşturularak tamamen acı duyusundan uzak bir şekilde çene estetiği ameliyatı yapılır. İşlem yaklaşık 1 saat kadar sürer. Kesiler ameliyat bitiminde ince estetik dikişler yardımıyla kapatılır.

Çene ucu estetiği bitiminde çenede hafif bir gerginlik hissi, anestezinin etkisi geçince ağrı kesicilerle kolayca kontrol altına alınan bir sızlama hissi olması normaldir. Bu oluşabilecek sızılara karşı ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Şişliklerin morlukların gerilemesi amacıyla birkaç gün boyunca baş yüksekte yatmak, soğuk kompres yapılması gereken uygulamalardır. Şişliklerin şiddeti kişiden kişiye değişiklik gösterir ancak genellikle 2. günde en yoğun seviyeye ulaşıp 10-14 gün içinde tamamen ortadan kalkarlar.

Elmacık kemiği estetiği

Elmacık kemikleri gelişimsel olarak veya zamanla kaybedilen dokulara bağlı olarak dolgunluktan yoksun ise yüz profil estetiği olumsuz etkilenecektir. Bu sorunu düzeltme amacıyla elmacık kemiği üzerine protez yerleştirilerek belirgin dolgun elmacık kemikleri elde edilebilir.

Elmacık kemiği estetiği genel anestezi altında yapılır, ağız içinden yapılan kesiden girilerek protez elmacık kemikleri üzerine yerleştirilir. İşlem yaklaşık 1 saat kadar sürer. Kesiler estetik ameliyat bitiminde ince dikişler yardımıyla kapatılır. Elmacık kemiği estetiği bitiminde yanaklarda hafif bir gerginlik hissi, anestezinin etkisi geçince ağrı kesicilerle kolayca kontrol altına alınan sızlama hissi olması normaldir. Bu oluşabilecek sızılara karşı ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Şişliklerin morlukların gerilemesi amacıyla birkaç gün boyunca baş yüksekte yatmak, soğuk kompres yapılması gereken uygulamalardır. elmacık kemiği estetiği sonrası şişliklerin şiddeti kişiden kişiye değişiklik gösterir ancak genellikle 2. günde en yoğun seviyeye ulaşıp 10-14 gün içinde tamamen ortadan kalkarlar.

Ana sayfa Yukarı Estetik cerrahi İletişim
 

 

 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgi, yorum ve resimler, bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması yasaktır.    Bu sitenin son güncelleştirilme tarihi 13/01/18 izmir

favicon estetik ameliyatlar