Estetik Cerrah Op.Dr Cenk Tokat gözkapaı estetiği

Ana Sayfa Dr.Cenk Tokat Estetik Cerrahi Ameliyatsız Estetik
Estetik Ücretleri Muayenehane İletişim Aesthetic Surgery
Estetik ameliyatlar

Göz kapağı estetiği

Kaş kaldırma

Alın germe

Yüz germe

Kulak estetiği

Burun estetiği

Dudak estetiği

Çene estetiği

Göğüs büyütme

Göğüs dikleştirme

Göğüs küçültme

Jinekomasti

Karın germe

Liposuction

Kol estetiği

Popo estetiği

Bacak estetiği

Kombine ameliyatlar

Botoks uygulamaları

Dolgu uygulamaları

İz düzeltme

Ben alımı

 

Yüz gençleştirme

Göz kapağı estetiği

Göz kapağı estetiği (blepharoplasty) üst göz kapağı sarkması alt kapağın torbalanmasının giderildiği bir estetik cerrahi ameliyatıdır. Bireyi olduğundan daha yaşlı yorgun gösteren, hatta görme alanını etkileyebilen sorun basit müdahale ile düzeltilir.

Hipotiroidizm ve Graves Hastalığı vb tiroit problemleri, kuru göz yada yetersiz göz yaşı varlığı, yüksek tansiyon, diğer dolaşım sistemi problemleri, şeker hastalığı, kalp-damar hastalıkları vb bazı tıbbi durumlarda göz kapağı estetiği riskli olabilir. Retina ayrılması yada glokom hastalığı da dikkat gerektirir, göz doktorunun bu ameliyat öncesi kontrolü önerilir. Bunun haricinde herkese kolayca uygulanabilir.

Göz kapağı estetiği sonrası komplikasyonlar nadiren ortaya çıkar vede genelde küçük sorunlardır. Ameliyat sonrası birkaç gün sürebilen geçici çift yada bulanık görme şikayeti, göz kapağı köşelerinde şişlikler iyileşme aşamasında hafif asimetriler benzeri komplikasyonlar genellikle hastayı çok rahatsız etmezler. Ancak yine de enfeksiyon yada anesteziye karşı reaksiyon gibi problemlerin görülme olasılıkları göz ardı edilmemelidir. Bu estetik ameliyat sonrası bazı hastalarda birkaç gün için uyku sırasında gözleri kapatmada güçlük görülebilir. Şişliklerin gerilemesiyle düzelir, ancak çok nadir durumlarda bu durum kalıcı hale gelebilir. Bir başka son derece nadir komplikasyon da ektropion denen, alt kapağı aşağı doğru çektiren durumdur, ek cerrahi tedavi gerektirebilir.

İlk muayene sırasında kapaklardaki kas gevşekliği, deri fazlalığı, yağ torbaları incelenerek estetik ameliyatın planı yapılır. Adayın beklentileri, mevcut tıbbi durumu, ilaç sigara kullanımı sorgulanır. Sigara gibi bazı maddelerin, bazı gıdaların ilaçların alımının önerilen süreçte kesilmesi iyileşmeyi olumlu etkileyecektir.

Gözkapağı ameliyatı

Göz kapağı estetiği genellikle lokal anestezi, gerekirse sedasyon eklenerek yapılabilir. Bu kombinasyon sayesinde dokunma hissine rağmen uyanık, rahatlamış şekilde, fakat cerrahi alanı uyuşturularak tamamen acısız olarak ameliyat yapılır.

Göz kapağı estetiği, ameliyatın büyüklüğüne bağlı olarak genellikle 1 - 3 saat kadar sürer. Üst kapağın doğal kıvrımdan vede alt kapağın kirpiklerinin hemen altından olmak üzere deri kesileri yapılır. Bu kesiler kapağın dış köşesindeki kaz ayaklarına kadar uzatılabilir. Bu kesilerden girilerek deri dokusu alttaki kas dokusundan ayrılır. Kaslardaki gevşekliğe vede torbalara yönelik müdahale yapılır. Fazla deri çıkartılır. Kesiler ameliyat bitiminde ince estetik dikişler yardımıyla kapatılır.

Ameliyat bitiminde dikişler ince bantlarla kapatılır. Göz kapağında hafif bir gerginlik hissi, anestezinin etkisi geçince ağrı kesicilerle kolayca kontrol altına alınan sızlama hissi olması normaldir. Oluşabilecek sızılara karşı ağrı kesici ilaç, gözlerin kurumaması için suni göz yaşı veya merhemler önerilebilir. Şişliklerin morlukların gerilemesi amacıyla birkaç gün boyunca baş yüksekte yatmak, soğuk kompres yapılması gereken uygulamalardır. Morluk şiddeti kişiden kişiye değişiklik gösterir ancak genellikle 2. günde en yoğun seviyeye ulaşıp 10-14 gün içinde tamamen ortadan kalkarlar.

İlk birkaç hafta boyunca aşırı göz yaşı salgılanması, ışığa duyarlılık, çift yada bulanık görme gibi geçici değişimlerin olması muhtemeldir. Dikişler genelde 7. günde alınır, kapağın şişliğinin çoğu takip eden 10 gün içinde geçer. İyileşme zaman gerektiren bir durumdur, dikiş izleri gizli yerlerde olsa da ilk aylarda hafif kızarık olabilir. Zamanla izler solacak, dikkatle bakılmadıkça fark edilmeyecek ince bir çizgi haline gelir.

Hasta göz kapağı estetiği sonrası 2-3 haftada eskisinden daha genç ve dinlenmiş bakışa sahip olur. Ameliyatın olumlu sonuçları; zamanı dikkat çekecek kadar geriye alarak kişiye güven mutluluk verecektir.

Ana sayfa Yukarı Estetik cerrahi İletişim
 

 

 

Yasal Uyarı: Bu sitedeki bilgi, yorum ve resimler, bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması yasaktır.    Bu sitenin son güncelleştirilme tarihi 13/01/18 izmir

favicon estetik ameliyatlar